All Rights Reserved © Sharley Beauty  2010 Piercing FAQ & pielegnacja piercingu
For appointments call  +44 (0)783 324 9052
W zależności od miejsca, w którym został zrobiony kolczyk, wymaga on  odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Różny jest też czas gojenia. Żeby zagoić przekłute miejsca przy odpowiedniej higienie organizm mężczyzny potrzebuje dwóch, trzech miesięcy, a kobiety nawet od czterech do sześciu miesięcy. Poznaj popularne i sprawdzone metody pielęgnacji piercingu.

Bezpieczenstwo, higiena oraz czas gojenia wszysktich piercingow

Przy odpowiedniej pielęgnacji czas gojenia poszczególnych miejsc wynosi: nos: dwa, trzy miesiące przegroda nosowa: od czterech do ośmiu tygodni brwi: około dwóch, trzech miesięcy płatki uszu: od czterech do ośmiu tygodni chrząstka ucha: (także tragus) od trzech miesięcy do roku język: od sześciu do ośmiu tygodni- usta i labret: od dwóch do sześciu miesięcy sutki: mężczyźni dwa, trzy miesiące, kobiety cztery do miesięcy pępek: od sześciu miesięcy do roku miejsca intymne: w zależnie od wybranego typu przekłucia i rodzaju tkanki, przekłucia takie mogą goić się od czterech tygodni do roku.
Można pomóc swojemu organizmowi w zaleczeniu piercingu, należy dobrze się odżywiać, wprowadzić do diety produkty bogate w białko, ponieważ organizm potrzebuje go do samoleczenia. Przy gojeniu może również pomóc cynk – przez pierwszy tydzień można przyjmować go raz dziennie, wraz z posiłkiem. Zalecana dawka

Ogólne wskazówki dotyczące pielęgnacji piercingu

(po ich zastosowaniu prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji zmniejsza się do minimum, jeżeli piercing został wykonany profesjonalnie):     Nie dotykaj miejsca przekłucia, ani kolczyka nie umytymi rękoma.     Mydłem antybakteryjnym myj miejsce przekłucia raz dziennie, nie używaj do oczyszczania wody utlenionej i środków zawierających alkohol, ponieważ spowalniają one proces leczenia. Zbyt częste mycie nie jest wskazane!     Do usunięcia brudu, który mógł pojawić się na biżuterii i wokół miejsca przekłucia użyj ciepłej wody i bawełnianego wacika, później nałóż środek czyszczący na biżuterię i ranę, i poruszaj kolczykiem w przód i w tył.     Używaj roztworu soli morskiej namarzając miejsce przekłucia przez 10 minut.     Zakrzepniętą materię z kolczyka usuwaj każdego wieczora, ponieważ może ona przyciągać bakterie.     Przez trzy miesiące unikaj gorących kąpieli (chyba że jesteś w posiadaniu wodoodpornych środków, które mogą zabezpieczyć miejsce przekłucia).     Unikaj pływania w rzekach i jeziorach (znajdują się tam bakterie zwiększające ryzyko powstania infekcji).     Nie wyciągaj kolczyka przed zagojeniem się miejsca przekłucia!     W początkowej fazie gojenia obchodź się z piercingiem delikatnie.     Nie dopuszczaj do kontaktu z ustami, językiem, śliną (i innymi płynami ustrojowymi), zębami (Twoimi czy partnera) przez przynajmniej trzy miesiące, unikaj kontaktów oralnych. W przypadku ust i języka pamiętaj o czyszczeniu tkanek wewnętrznych –od czterech do sześciu (przynajmniej) razy dziennie przepłukuj jamę ustną roztworem soli morskiej przez około trzydzieści do sześćdziesięciu sekund, płukania stosuj przez sześć do ośmiu tygodni. W przypadku kolczyka w pępku, postępowanie zależy od rodzaju kolczyka użytego do piercingu: jeśli w twoim pępku jest pierścień, nie zalecamy ciasnych ubrań i wykonywania intensywnych ćwiczeń na mięśnie brzucha w czasie okresu gojenia -tego typu działania mogą prowadzić do przemieszczania się kolczyka w kierunku powierzchni, zwiększając szanse odrzucenia lub infekcji, jeśli w pępku znajduje się kolczyk typu L ćwiczenia mniej podrażniają miejsce przekłucia i nie wpływają na czas leczenia Jak rozpoznać infekcję? Przy piercingu normalne jest delikatne zaczerwienienie przez kilka pierwszych dni. Niewielkie ilości białej lub delikatnie żółtej substancji wydzielanej przez organizm przez okres do trzech miesięcy, również nie jest niczym niepokojącym (w ten sposób organizm pozbywa się martwych komórek). Symptomami infekcji są natomiast: zaczerwienienie, opuchlizna lub utwardzenie miejsca przekłucia ból lub uczucie gorąca w miejscu przekłucia gęsta, ciemno żółta lub zielona wydzielina. W przypadku wystąpienia tych objawów zgłoś się do lekarza.
HOME MAKIJAŻ PERMANENTNY MEDYCYNA ESTETYCZNA ZABIEGI PIELEGNACYJNE ZABIEGI UPIEKSZAJACE DŁONIE I STOPY PIERCING KONTAKT